Søren Malling

Biography

Født : Søren Dyrberg Malling 3. februar 1964, Danmark Højde : 1.80 m Søren Malling er dansk skuespiller. Han er uddannet fra skuespillerskolen ved Odense Teater i 1992. For tiden er han kendt som vicekriminalkommissær Jan Meyer i DR's tv-serie Forbrydelsen, hvilket er hans hidtil største rolle.

Expand
Person Photo

Birth Name

Soren

Birth Date

2/3/1964
Known For
Movie Poster

A Hijacking

Peter C. Ludvigsen

Movie Poster

Take the Trash

Varberg

Movie Poster

The Shamer

Våbenmester

Movie Poster

I Lossens Time

Knud

Movie Poster

The Idealist - Geheimakte Grönland

Marius Schmidt

Movie Poster

Sorte kugler

Læge

Movie Poster

Margrete: Queen of the North

Peder

Movie Poster

The Shamer's Daughter II: The Serpent Gift

Våbenmesteren

Movie Poster

Gooseboy

Togkontrollør

Movie Poster

Rose

Andreas

Starring In
Movie Poster

The Promised Land

Paulli

Movie Poster

Lykkelige omstændigheder

Advokat

Movie Poster

Rose

Andreas

Movie Poster

Margrete: Queen of the North

Peder

Movie Poster

Gooseboy

Togkontrollør

Movie Poster

Out of Tune

Peter

Movie Poster

Domino

Lars Hansen

Movie Poster

The Shamer's Daughter II: The Serpent Gift

Våbenmesteren

Movie Poster

The Vanishing

Locke

Movie Poster

Redbad

Wiglek

Movie Poster

Dræberne fra Nibe

Heinz

Movie Poster

Word of God

God / Uffe

Movie Poster

Mesteren

Simon Brahe

Movie Poster

Pound for Pound

Mogens Palle

Movie Poster

Heartstone

Sven

Movie Poster

Forældre

Kjeld

Movie Poster

A War

Martin R. Olsen

Movie Poster

The Idealist - Geheimakte Grönland

Marius Schmidt

Movie Poster

The Shamer

Våbenmester

Movie Poster

Men & Chicken

Franz

Movie Poster

I Lossens Time

Knud

Movie Poster

Skytten

Flemming Kure (PET Sikkerhedschef)

Movie Poster

A Hijacking

Peter C. Ludvigsen

Movie Poster

A Royal Affair

Hartmann

Movie Poster

Alle for én

Revisor

Movie Poster

Min søsters børn vælter Nordjylland

Svendsen

Movie Poster

Storm

Simon

Movie Poster

Sorte kugler

Læge

Movie Poster

Julefrokosten

Torben

Movie Poster

Äpplet & Masken

Kirsbærret Sten (voice)

Movie Poster

Winnie & Karina

Jacob Davantier

Movie Poster

Vølvens forbandelse

Poppo

Movie Poster

Take the Trash

Varberg

Movie Poster

Anja og Viktor - brændende kærlighed

Tommy Jensen, kursusleder

Movie Poster

De unge år: Erik Nietzsche sagaen del 1

Hans Jørgen

Movie Poster

Rene hjerter

Bent

Movie Poster

Teatret ved Ringvejen

Carsten

Movie Poster

Anklaget

Forsvarer

Movie Poster

Polle Fiction

Karsten Kørelærer

Movie Poster

Charlie Butterfly

Brandmand 1

Movie Poster

Bænken

Mand

Movie Poster

Mifunes sidste sang

Palle Alfons

MobileIcon
app store google play